Drobečková navigace

Úvod > Služby > Plavání > Plavání kojenců a batolat

Plavání kojenců a batolat

Proč začít plavat s kojencem

  • Prevence utonutí
  • Pokročilé prvky se následně učí snadněji, protože základy si osvojilo již v raném věku
  • Plavání působí pozitivně na jeho psychomotorický vývoj
  • Pravidelným plaváním se otužuje
  • Pohybem se zdravě unaví a následně lépe spí
  • Posiluje se citové pouto mezi dítětem a rodičem
  • Jde o vítané zpestření všedních dní pro všechny zúčastněné

Pro koho jsou lekce určené

Plavání miminek je určené pro děti od 5 měsíců do 3 let věku. Děti zařazujeme do skupin podle úrovně psychomotoriky a podle stupně pokročilosti v plaveckých dovednostech. V každé skupině je maximálně šest dětí, vždy v doprovodu rodiče.

S dětmi chodí plavat většinou maminky, ale u nás jsou vítaní i tatínkové. I když přijdou jen občas, nemusí se bát, že si nebudou vědět rady. Instruktorky jim vše ochotně vysvětlí a názorně předvedou. Chtějí na plavecký kurz přijít oba rodičové? Jeden bude s miminkem ve vodě a druhý může třeba fotit a natáčet ze břehu.

Proč zvolit kurz plavání u nás

Protože vaše děti skutečně naučíme plavat, a to i v takto raném věku. Nejde pouze o společné cachtání rodiče s dítětem. Díky profesionálnímu přístupu našich lektorek se dostavují velké výsledky. Zhlédněte naše krátké video a přesvědčte se sami.

Naše lekce vedou kvalifikované instruktorky. Mají za sebou akreditovaný kurz a více než desetiletou praxi ve výuce plavání. Během této doby na základě svých zkušeností vyvinuly vlastní metodiku plavání.

Jedinečná metodika

Naše metodika stojí především na prvcích sebezáchrany, které předcházejí úrazům či utonutí. Mezi tyto prvky patří cílené potopení, splývavá poloha na zádech a otočení do této polohy, chycení pevného bodu (například kraje bazénu), bezpečný skok do vody a orientace pod vodou. Děti se učí i správným plaveckým návykům, jako je výdech do vody a správné polohování a plavecký pohyb.

Jak kurz vypadá

Délka jedné lekce je 30 minut. Abychom dali lekcím smysluplný rámec, seskupili jsme je do celých kurzů. V každém kurzu je zpravidla deset lekcí, trvá tedy jedno čtvrtletí. Po konci jednoho kurzu na něj vždy navazuje další.

Nejprve se rodiče naučí děti bezpečně držet ve vodě. Velké množství vody je nejdříve přirozeně zaskočí, ale rychle si zvyknou. Dále se děti hrou s vodou naučí, že mokrý obličej není žádný problém. Později přijde potápění.

Po skončení kurzu umí většina miminek splývat a také se dovede bezpečně potopit. Dokáže si poradit s tím, když se dostane pod vodu nebo si lokne vody z bazénu.

Zázemí pro malé plaváčky

V šatnách najdete vše potřebné – přebalovací pulty pro pohodlné převlékání, nočníky, sedátka na WC. U recepce je zařízený dětský koutek. Bazén samotný je vybavený plaveckými pomůckami i nejrůznějšími hračkami do vody.

Rady a tipy pro rodiče

  • Připravte děti na plavání

V rámci přípravy na lekce plavání doporučujeme postupně snižovat teplotu večerních koupelí z 37 na 34 °C.

  • Co si vzít s sebou?

Určitě si nezapomeňte osušky, plavky pro sebe a (plenkové) plavky pro miminko. Doporučujeme i pantofle, ideálně gumové.

  • Nenechte děti zbytečně hladovět

Miminko u nás můžete nakojit nebo mu ohřát jídlo v mikrovlnce. Nestihli jste uvařit? Hotové příkrmy a další občerstvení koupíte na recepci.

Ceník

Plavání

Cena

Cena 10ti týdenního kurzu

4300 Kč

Cena jednotlivé půlhodinové lekce

500 Kč

Sourozenecka sleva

200Kč cena kurzu 4100 Kč

 

Rezervujte si kurz nebo se na cokoliv zeptejte:

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů