Drobečková navigace

Úvod > Služby > Plavání > Plavání dětí (4-5 let)

Plavání dětí (4-5 let)

V čem je plavání pro děti prospěšné

  • Prevence utonutí
  • Plavání pomáhá ke správnému postavení těla, protahuje a posiluje svalovou soustavu
  • Pravidelným plaváním se děti otužují
  • Buduje a prohlubuje se pozitivní vztah k vodě

Pro koho jsou kurzy určené

Pořádáme skupinové i individuální kurzy plavání pro předškolní děti. Jedna lekce trvá zpravidla 30 minut.

Výuka je velmi intenzivní. V každé plavecké skupině jsou maximálně 4 děti, aby se jim instruktorky mohly plně věnovat. Děti zařazujeme do skupin podle úrovně psychomotoriky a podle stupně pokročilosti v plaveckých dovednostech.

Proč zvolit kurz plavání u nás

Protože vaše děti skutečně naučíme plavat. Naše kurzy plavání jsou prováděné hravou formou, která pomáhá udržet pozornost a motivaci dětí. Výuka plavání je ale to hlavní. Jednoznačným cílem každé hry je natrénovat plavecké dovednosti. O výsledcích naší práce se můžete přesvědčit například v krátkém videu.

Naše lekce vedou kvalifikované instruktorky. Mají za sebou akreditovaný kurz a více než desetiletou praxi ve výuce plavání. Během této doby na základě svých zkušeností vyvinuly vlastní metodiku plavání.

Jedinečná metodika

Naše metodika, podobně jako u mladších dětí, stojí především na prvcích sebezáchrany, které předcházejí úrazům či utonutí. Mezi tyto prvky patří splývání na zádech i na břiše, výdech do vody, cílené potopení, zachycení kraje bazénu, bezpečný skok do vody a orientace pod vodou.

Kromě těchto prvků se v lekcích věnujeme nácviku jednotlivých plaveckých stylů. Začínáme s izolovanými pohyby (např. kraulové nohy a kraulové ruce zvlášť) a postupně je skládáme dohromady. Děti se učí plavat znak, později kraul a nakonec prsa.

Děti se učí plavat svým tempem

Každé dítě je jiné. Některé se naučí plavat po pár lekcích, jiné potřebují více času. Protože se věnujeme více plavání než hraní, výsledky na sebe nenechají obvykle dlouho čekat. Rodiče bývají příjemně překvapeni šikovností a obratností svých dětí.

Společně překonáme strach z vody

Bojí se vaše dítě vody? Nezoufejte. Na odstranění strachu z vody pracujeme tak dlouho, dokud je potřeba. Každému dítěti se věnujeme individuálně. Některé děti si potřebují zpracovat svou nejistotu z vody o samotě, děsí je i cákání vodou. Jiné děti naopak povzbudí, když vidí, jak se ostatní ve vodě dobře baví a plavání si užívají.

Přítomnost rodičů na kurzu

Pro většinu dětí je lepší, když rodiče při výuce nevidí. Jejich přítomnost je zbytečně rozptyluje. Před koncem lekce se ale přijďte podívat na pokroky svých plaváčků. Děti vám budou nadšeně ukazovat, co nového se naučily.

Pokud je pro pocit bezpečí u dítěte důležitá vaše blízkost, lze se samozřejmě s lektorkami individuálně domluvit.

Vyhovující zázemí pro děti

V šatnách i na recepci klubu je vám k dispozici dobře vybavené zázemí pro děti.

Ceník

Plavání

Cena

Cena 10ti týdenního kurzu

4000Kč

Cena jednotlivé půlhodinové lekce

450Kč

Sourozenecká sleva

200Kč cena kurzu 3800Kč

 

Rezervujte si kurz nebo se na cokoliv zeptejte:

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů