Rehaklub
Drobečková navigace

Úvod > Plavání > Plavání dětí (4-5 let)

Plavání dětí (4-5 let)

Nabízíme kurzy plavání pro děti v Praze 8 – Ďáblicích. Výhodou našich plaveckých kurzů je zcela individuální přístup ke každému dítěti, což považujeme za naprostý základ úspěšného naučení plaveckých dovedností. Přijďte k nám a přesvědčte se sami. Kromě kurzů plavání pro děti nabízíme také plavání pro kojence a batolata.

Proč jsou kurzy plavání pro děti prospěšné?

  • Kurzy plavání pro děti plní funkci prevence utonutí.
  • Plavání dětem pomáhá ke správnému postavení těla, protahuje a posiluje svalovou soustavu.
  • Pravidelným plaváním se děti otužují.
  • Plavání pro děti buduje a prohlubuje jejich pozitivní vztah k vodě.

Pro jakou cílovou skupinu jsou kurzy plavání určené?

Naše plavecké kurzy pro děti jsou určené pro děti předškolního věku, konkrétně od 4 do 5 let. Lekce trvají zpravidla 30 minut. Kromě skupinových kurzů plavání pro děti pořádáme také kurzy individuální.

Kde a jak kurz plavání dětí probíhá?

Kurz plavání dětí probíhá v dětském bazénu s teplotou vody 32 °C. K dispozici máme veškeré plavecké pomůcky a hračky, které při výuce využíváme. Podívejte se, jak náš bazén vypadá.

Jednotlivé lekce kurzů plavání pro děti jsou velmi intenzivní. V každé plavecké skupině jsou totiž maximálně 4 děti. Děti zařazujeme do skupin podle úrovně psychomotoriky a podle stupně pokročilosti v plaveckých dovednostech.

Zcela individuální přístup ke každému dítěti

Respektujeme, že každé dítě je jiné. Některé se naučí plavat po pár lekcích, jiné potřebují více času. Proto jsou skupiny v kurzech plavání pro děti malé. Instruktorky tak mají možnost přistupovat ke každému dítěti individuálně., citlivě a přátelsky. Během kurzů plavání dětí dokážeme zcela odbourat strach z vody.

Po skončení kurzů plavání dětí budete překvapeni dosaženými výsledky vašeho dítěte.

Proč si vybrat plavecké kurzy pro děti právě u nás?

Vaše děti skutečně naučíme plavat. Naše kurzy plavání dětí jsou vedeny hravou formou, která pomáhá udržet pozornost a motivaci dětí. Jednoznačným cílem každé hry je natrénovat plavecké dovednosti. O výsledcích naší práce se můžete přesvědčit například v krátkém videu.

Kurzy plavání pro děti vedou profesionální instruktorky, jež absolvovaly akreditované kurzy. Navíc mají více než 10letou praxi ve výuce plavání, a díky tomu si byly schopny samy vytvořit zcela jedinečnou metodiku plavání.

V čem jedinečnost metodiky spočívá?

Základem metodiky našich plaveckých kurzů pro děti jsou prvky sebezáchrany:

  • Splývavá poloha na zádech i na břiše
  • Výdech do vody
  • Cílené potopení
  • Zachycení okraje bazénu
  • Bezpečný skok do vody
  • Orientace pod vodou

Kromě prvků sebezáchrany se děti během kurzů plavání učí nácviku jednotlivých plaveckých stylů. Začínáme s izolovanými pohyby (např. kraulové nohy a kraulové ruce zvlášť) a postupně je skládáme dohromady. Děti se učí plavat znak, později kraul a nakonec prsa.

Může být na kurzu plavání pro děti přítomen rodič?

Pro většinu dětí je lepší, když je rodiče během kurzu plavání pro děti nevidí. Děti se většinou v jejich přítomnosti hůře soustředí. Nabízíme vám však možnost nahlédnout do lekce těsně před jejím závěrem, kdy vám děti rády ukáží, co se naučily nového.

Pokud je ovšem vaše přítomnost během celé lekce plavání dětí nutná, lze se individuálně domluvit s lektorkami.

Zázemí uzpůsobené dětem

Pohodlí vašich dětí je nesmírně důležité pro úspěšnost celého kurzu plavání dětí. Podívejte se, co vše u nás naleznete.

Ceník

Plavání

Cena

Cena 10ti týdenního kurzu

4600Kč

Cena jednotlivé půlhodinové lekce

550Kč

Sourozenecká sleva

200Kč cena kurzu 4400Kč

 

Rezervujte si kurz nebo se na cokoliv zeptejte:

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů